Manyetik Bel Korsesi Ürün Görseli

Duruş bozukluğuna 5 basit öneri !

bel ağrısıDuruş bozukluğuna 5 basit öneri !

Duruş bozukluğu günümüz de hem bayanların hem de erkeklerin sık olarak yaşadıkları problemler arasın da yer almaktadır. Bu yazımız da sizlere Duruş bozukluğuna 5 basit öneri !

  1. Düzenli olarak spor yapın. Omurga bozukluklarını ileri yaşlar da düzeltmek çok zordur bu neden ile bireylerin düzenli olarak egzersizler yapması gerekmektedir. Özellikle okul çağların da gereğin den ağır çantalar taşımak sorunlara yol açmaktadır.
  2. Doğru duruş öğrenilerek alışkanlık haline getirilebilir. Ancak bunun için kimi zaman dışarı dan uyarı almanız gerekebilir. Çocukların yaşam alanlarının duruşlarına göre ayarlanması son derece önemlidir.
  3. Çalışma ortamlarınız da uzun süre aynı duruş da kalmayın. Arada sıra da duruşunuzu değiştirmek duruş bozukluğu yaşamanıza engel olacaktır.
  4. Uuzun süreli işler de çalışan insanlar için duruş bozuklukların dan kurtulmak için dinlenmek çok önemlidir. Çünkü uzun süreli duruş bozuklukları ağrılar yaşamanıza neden olabilir.
  5. Düzenli uyumaya çalışın , vücudun ertesi güne hazırlanabilmesi için iyi bir şekil de dinlenmesi şarttır. Uyku dediysek bir insan için 8 saatlik bir uyku çok yeterli olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )