Manyetik Bel Korsesi Ürün Görseli

Bel ağrısı neden olur ?

bel ağrısıBel ağrısı neden olur ?

  Bel ağrısı son derece rahatsız edici ve günlük hayatımızı kısıtlayan , oturmamızı, yürümemizi, hareket etmenizi zorlaştıran bir rahatsızlıktır. Beli ağrıyan hastalar genellikle hemen fıtıktan söz etmektedirler ancak bel ağrısının fıtık dışın da da bir çok nedeni olabilir. Ağrı yaşama şiddeti herkes de farklı bir şekil de geliştiği için ağrı şiddeti ile yola çıkarak bir şey demek doğru olmaz. Bu neden ile bel ağrısı problemi yaşandığın da mutlaka yardım alınması gerekmektedir.

  Bel ağrılarının yaşanma nedenleri arasın da en belirgin olan kas ağrılarıdır. Alışık olmadığınız bir ağır aktivite içine girerseniz bel ağrısı yaşamaktan kaçınamazsınız. Ağır bir şeyler taşımak, uzun bir yolculuk sonrası beliniz de ağrı meydana gelebilir. Ayrıca mevsim değişikliklerin de ve klima çarpması gibi durumlar da da bel ağrısı kaçınılmaz bir hal alabilmektedir. 

  Stres vücudumuza bir çok şekil de zarar vermektedir. Bunlardan bir tanesi de bel ağrısıdır. Stres hormonu nedeni ile gerilen bel kasları bel ağrısına neden olabilmektedir. Uzun saatler boyunca hareketsiz bir şekil de oturarak çalışmak da bel ağrısına neden olan durumlar arasın da yer almaktadır…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )